Uroczyste zakończenie sezonu Reprezentacji PSS na Tauron Arenie

20 czerwca na Tauron Arenie odbyło się uroczyste zakończenie sezonu Reprezentacji Polish Soccer Skills. Trzynaście Reprezentacji od U8 do U19, w tym dwie żeńskie spotkało się na treningach, meczach i uroczystości zakończenia sezonu. Zawodnicy z Reprezentacji U13 i U16 świeżo wrócili ze zgrupowania w Portugalii, gdzie rozegrali serię bardzo dobrych meczów z mocnymi przeciwnikami.

Polish Soccer Skills to projekt społeczny, którego celem jest rozwijanie i upowszechnianie profesjonalnego szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz promocja utalentowanych zawodników i zawodniczek. Każdego roku na obozy Polish Soccer Skills przyjeżdża ponad 5000 dziewczyn i chłopców w wieku 7-19 lat z Polski oraz z 21 innych krajów z całego Świata. Od 12 lat prowadzimy testy umiejętności, dzięki czemu mamy bazę ponad 50.000 wyników. Na tej podstawie stworzyliśmy Potencjometr - profesjonalne narzędzie do selekcji i oceny potencjału młodych piłkarzy. – mówi Ewelina Stępień-Kunik, prezes Fundacji Polish Soccer Skills - Każdego roku, spośród ponad 5000 zawodników selekcjonujemy najbardziej utalentowanych, których powołujemy do Reprezentacji PSS i obejmujemy ich – za zgodą ich klubów - specjalnym programem opieki i promocji. Mają oni organizowane dedykowane zgrupowania i sparingi z najlepszymi drużynami z Europy. Nasi Reprezentanci grali z takimi drużynami jak Bayern Monachium, Liverpool, Juventus, Espaniol Barcelona, Atletico Madryt i wiele innych.

Wielu zawodników, którzy w przeszłości wyróżnili się w testach Polish Soccer Skills, dziś gra w profesjonalnej piłce. M.in. Karol Linetty i Kamil Jóźwiak – Reprezentacja Polski. W Reprezentacji U 21, na mecze eliminacyjne do Euro zostało powołanych aż 5 zawodników, którzy wyróżnili się w testach. W każdej reprezentacji młodzieżowej od U15 do U21 są zawodnicy, którzy wyróżnili się w testach Polish Soccer Skills. Byli uczestnicy obozów Polish Soccer Skills grają w takich klubach jak: Torino FC, Derby County FC, SPAL, UD Logroñés, West Bromwich Albion, Ipswich Town, Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków i kilkadziesiąt innych klubów Ekstraklasy i innych lig europejskich.

Event w Tauron Arenie to doniosła chwila dla młodych piłkarzy. Zawodnicy i zawodniczki odśpiewali hymn Polski, odebrali podziękowania, mieli zorganizowane testy, teningi i zajęcia z psychologami sportu, a najmłodsze dzieci rozegrali mini-turniej. Dla rodziców przewidziane były wykłady psychologa sportu, który miał za zadanie podpowiedzieć im, jak wpierać dzieci w sportowym rozwoju, w tym szczególnym, popandemicznym czasie. Przygotowanych było wiele atrakcji, konkursy i zabawy. Jedną z atrakcji był występ Janusza Chomontka, wielokrotnie wpisanego do Księgi Rekordów Guinessa, który pobił kolejny rekord żonglerki ku czci Kazimierza Górskiego.

Każda Reprezentacja, co najmniej raz w sezonie ma zorganizowany wyjazd na sparingi zagraniczne ze znanymi Europejskimi drużynami. W czerwcu Reprezentacje U13 i U16 wyjechały do Portugalii, gdzie rozegrały sparingi ze Sportingiem Lisbona, Vitorią Guimaraes i S.C. Braga. Jeden z zawodników podczas meczu z pierwszoligowym klubem zaprezentował się na tyle dobrze, że został zaproszony na testy i jest bliski podpisania kontraktu z Vitorią Guimaraes! Kolejne reprezentacje przygotowują się do sparingów z Milwall FC i AFC Wimbledon, Celta Vigo, Espanyol, Fulham, Leicester, Shefield, Watford, czy West Ham United.

Uroczystość zakończenia sezonu została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Swój patronat honorowy potwierdzili również – Piotr Paluch – Konsul Honorowy Republiki Estońskiej i Tomáš Kašaj – Konsul Generalny Republiki Słowacji.

Dziękujemy za udział w tym szczególnym wydarzeniu wszystkim Zawodnikom i Zawodniczkom, Rodzicom i całej Kadrze. Jesteście najlepsi!

Galeria zdjęć - https://www.facebook.com/178584195515762/posts/6188233804550741/?d=n