Moduł zarządzania

Moduł zarządzania to funkcjonalności pozwalające trenerom na kompleksowe zarządzanie  szkoleniem i organizacją prowadzonych przez siebie grup treningowych. Znajduje się tu czytelny harmonogram treningów oraz innych wydarzeń. Jest to także miejsce, w którym skontaktujesz się z innymi trenerami, zawodnikami lub rodzicami. W intuicyjny sposób powiadomisz o zmianie godziny treningu czy przekażesz inne organizacyjne komunikaty.

 

Moduł treningowy

W module treningowym znajduje się kompletna roczna i miesięczna planikacja wraz z gotowymi sesjami treningowymi oraz bogata baza ćwiczeń. Software daje możliwość kreowania własnych sesji treningowych, ćwiczeń, a także zadawania dodatkowych zadań dla zawodników do realizacji w domu. Każde ćwiczenie zawiera przejrzystą grafikę, szczegółowy opis oraz progresję. Ponieważ wszystkie sesje treningowe dopasowane są do celów planifikacji, są ze sobą spójne i tworzą solidne fundamenty do długofalowego rozwoju każdego zawodnika!

Moduł analityczny

Soccer Skills PRO Coach posiada własny moduł analityczny wraz ze specjalnym Potencjometrem Soccer Skills PRO. Dzięki niemu trenerzy mogą obiektywnie ocenić, na jakim etapie rozwoju jest zawodnik i jak prezentują się jego umiejętności względem najlepszych zawodników. Moduł analityczny umożliwia przeprowadzenia analizy w oparciu o oceny z obszaru: techniki, taktyki, motoryki i sfery mentalnej. Można dokonać analizy indywidualnej, synergicznej czy formacyjnej.

Moduł wsparcia

Soccer Skills PRO Coach zawiera rozwiązania, których zadaniem jest pomoc w korzystaniu z jego funkcjonalności.  W tym module znajdują się filmy instruktażowe, FAQ oraz helpdesk. Znajdują się tutaj także tematycznie podzielone artykuły i wykłady z fizjoterapii, dietetyki oraz psychologii. Moduł wsparcia zawiera także zalecenia dla zawodników dotyczące żywienia, nawadniania i regeneracji.

Funkcjonalności

Kalendarz to jedno z głównych narzędzi do zarządzania. Na platformie wyświetla się w formie miesięcznej, tygodniowego harmonogramu oraz harmonogramu dziennego z dokładnym podziałem na godziny. Automatycznie wyświetlają się w nim dodane przez trenera treningi. Poza tym każdy użytkownik może dodawać własne, prywatne wydarzenia, które są widoczne wyłącznie dla niego.

Głównym celem komunikatora jest swobodna wymiana informacji między treneremi a zawodnikami i Ich rodzicami.

Każdy z użytkowników może wysyłać, ale także odbierać dowolne wiadomości. W komunikatorze można edytować formę tekstu, a także dodawać zdjęcia.

Ponadto w komunikatorze pojawiają się informacje o zmianach w treningu, a dla zawodników o nowych zadaniach domowych.

Funkcjonalność pozwala trenerowi dodawać profile nowych zawodników, a także edytować profile zawodników istniejących w bazie. Tutaj znajdują się wszystkie informacje o zawodniku takie jak: podstawowe dane osobiste, wyniki testów Soccer Skills PRO iD, historia klubów, własne notatki, a także analizy wykonane na niego.

Do każdego zawodnika można również dodać jego opiekuna prawnego.

Miejsce, w którym dodaje i edytuje się grupy treningowe utworzone z zawodników znajdujących się w bazie. W edycji grupy użytkownik znajdzie: indywidualne informacje o zawodniku. Z tego miejsca można również w łatwy sposób sprawdzić obecność.

Jest to jedno z głównych narzędzi w systemie Soccer Skills PRO. Znajduje się tutaj bardzo duża baza gotowych ćwiczeń, które trener może wyszukać poprzez filtrowanie jego grupy treningowej oraz wybraniu obszaru, którego ma dotyczyć ćwiczenie.

Poza gotowymi ćwiczeniami użytkownik może tworzyć własne: w formie opisowej lub graficznej. Istnieje również możliwość stworzenia własnej bazy ćwiczeń, a także dodawania wybranych, jako ulubione.

Jest to największa siła i zaleta systemu Soccer Skills PRO. Znajdują się tutaj przede wszystkim gotowe sesje treningowe, ale użytkownik ma także możliwość tworzenia własnych sesji. Trener ma określone sesje dla prowadzonych przez siebie grup.

Każda sesja stworzona jest w oparciu o cel miesięczny i dzienny systemu Soccer Skills PRO. Jest to także miejsce, w którym użytkownik może zobaczyć w/w cele na każdy miesiąc. Każda sesja treningowa złożona jest z obszaru: motoryki, techniki, taktyki oraz sfery mentalnej.

Funkcjonalność ta została stworzona z myślą o trenerze i zawodniku. Trener, jako użytkownik może wysyłać zadania domowe do własnego zawodnika.

Zadanie może być wykonane przez zawodnika w formie opisowej oraz graficznej. Do każdego zadania trener przypisuje termin realizacji. Zawodnik może odpowiadać na powierzone mu zadania.

Planifikacja wynika z systemu Soccer Skills PRO. Jest to szybkie przejście do widoku celi miesięcznych z obszarów: motoryki, techniki, taktyki oraz treningu mentalnego dla wszystkich miesięcy.

Planifikacja określa cele ogólne i szczegółowe ze wszystkich zakresów dla wszystkich kategorii wiekowych.

Potencjometr Soccer Skills PRO iD to efekt prac, w których kierowaliśmy się doświadczeniami trenerów z Hiszpanii, Holandii czy Niemiec. Wszyscy zawodnicy przechodzą testy techniczne oraz testy ze sprawności ogólnej. Na podstawie ich wyników określamy w specjalnej skali potencjał piłkarski. Testy powtarzane każdego roku pokazują progres w wynikach i tym samym rozwój talentu. Potencjometr jest głównym narzędziem w systemie Soccer Skills PRO iD, na którym oparte zostały wszystkie analizy. W tym miejscu użytkownikowi wyświetli się lista zawodników z wszystkimi wynikami.

W analizie indywidualnej trenerzy oceniają zawodnika, z którym pracują. Mogą oni wyróżnić w formie opisowej kluczowe zagrania z treningu, zarówno te pozytywne jak i negatywne. Trenerzy wybierają oceny dla zawodnika z 4 obszarów: taktyki, techniki, motoryki oraz psychologii. Wszystkie oceny zapisują się w profilu zawodnika.

W grze w piłkę nożna wyróżniamy 4 fazy gry, takie jak organizowanie gry w atakowaniu, bronienie, przejście z atakowania do bronienia oraz przejście z bronienia do atakowania. Fazy te zostały uwzględnione w filozofii treningu Soccer Skills PRO.

Każdy z użytkowników może w dowolnej chwili przejść do filozofii i zapoznać się ze strukturami pracy w Soccer Skills PRO.

Funkcjonalność skierowana głównie do zawodników. Każdy zawodnik znajdzie tutaj opis pozycji na jakiej występuje. Opis stworzony jest pod kątem taktycznym, a także cech charakteru i umiejętności taktycznych jakimi powienien charakteryzować się zawodnik na danej pozycji. Do każdego opisu dołączona jest grafika.

Adresatami tej pozycji są głównie zawodnicy. Użytkownicy po przejściu do porad znajdą tematycznie podzielone artykuły, będące wsparciem jego rozwoju piłkarskiego.

Artykuły dotyczą fizjoterapii, dietetyki, treningu mentalnego, a także treningu bramkarskiego. Jest to bardzo duża i przydatna baza wiedzy dla każdego zawodnika!

W zakładce Frequently Asked Questions znajdują się wymogi odnośnie korzystania z systemu.

Poza tym na bieżąco pojawiają się tutaj najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi na nie. 

Jeśli użytkownik nie znajdzie pytania wraz z odpowiedzią w zakładce FAQ, może skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się w Pomocy.

Znajdują się tutaj także dane kontaktowe do Soccer Skills Sp z.o.o, a także Fundacji Polish Soccer SKills.