Praca trenera to niezwykle ważne i trudne zadanie. Dla młodego zawodnika to właśnie trener często staje się największym autorytetem. Mając świadomość, jak duża odpowiedzialność spoczywa na trenerach, do kadry Polish Soccer Skills wybieramy najlepszych – tych którzy potrafią nie tylko uczyć, ale też wychowywać. Tych, którzy wiedzą, że piłka nożna może być doskonałą lekcją życia, a najważniejszy mecz w życiu każdego zawodnika rozegra się poza boiskiem.

 

Trener Polish Soccer Skills jest dobrze przygotowany do swojej pracy. Prezentuje wysoki poziom kompetencji opartych na wiedzy zdobywanej podczas licznych szkoleń i warsztatów, jak również na doświadczeniu. Praca jest jego pasją, a to niesie za sobą ogromny entuzjazm i zaangażowanie we wszystkie zadania. Zawodników zaraża miłością do piłki, bo wie, że jeśli chcą osiągnąć sukces, muszą kochać to, co robią. Pomaga im marzenia zamienić w cele i ułożyć plan ich realizacji. Ciągle podnosi poprzeczkę, wymagając nie tylko od zawodników, ale też od siebie. Wie, że motto olimpijskie „Citius, Altius, Fortius” oznacza „Szybciej, wyżej, mocniej” od siebie, nie od innych, dlatego zachęca zawodników, aby porównywali się do siebie z wczoraj, nie do kolegów. Inspiruje, wskazuje kierunek, trudności zamienia w wyzwania. Częściej pyta, niż stwierdza. Słucha tego, co zawodnik mówi i zauważa też to, o czym młody piłkarz nie chce powiedzieć wprost. Wie, że błędy są okazją do rozwoju umiejętności, dlatego pozwala zawodnikom na ich popełnianie. Przegrany mecz jest dla niego kolejną lekcją, a nie porażką.

 

Trener Polish Soccer Skills jest dla zawodnika Superbohaterem. Ma ogromną moc oddziaływania i korzysta z niej bardzo rozważnie, bo wie, że wielka moc, to wielka odpowiedzialność.