Ideą Projektu jest prowadzenie w szkołach podstawowych systemowego i darmowego szkolenia motorycznego opartego o indywidualny trening piłki nożnej (najpopularniejszego sportu w Polsce) podczas lekcji WFu, szkolenia dla nauczycieli, a także selekcja i nagradzanie utalentowanych dzieci. Organizatorem projektu społecznego „Ze Szkoły do Reprezentacji” jest Fundacja Polish Soccer Skills.

Udział w Projekcie jest bezpłatny.
W pierwszej edycji Projektu programem zostały objęte klasy czwarte szkoły podstawowej. W kolejnych latach program może być rozszerzany o kolejne klasy.

Grafika

#ZeSzkolyDoReprezentacji

Wartościowe szkolenie

Szkolenie skupia się na doskonaleniu koordynacyjnych zdolności motorycznych. W znacznej mierze decydują one o efektywności aktywności motorycznej jednostki. Szkolenie realizowane w ramach treningu piłki nożnej, którą uprawia największy odsetek dzieci w wieku szkolnym. Poprawa zdolności łączenia i różnicowania ruchów, zdolności szybkiej reakcji czy orientacji czasowo-przestrzennej, potrzebna jest wszystkim dzieciom i młodzieży, niezależnie od tego, czy grają na co dzień w drużynach piłkarskich czy nie. 

Wyszukiwanie talentów

Celem projektu jest wyszukiwanie utalentowanych dziewczynek i chłopców spośród uczniów szkół podstawowych i motywowanie ich do dalszej pracy oraz rozwijania swoich umiejętności poprzez udział w fundowanych obozach wakacyjnych Polish Soccer Skills. Udział  w obozie otwiera „drzwi” do kolejnych etapów, czyli do powołania do Reprezentacji Polish Soccer Skills i do wygrania darmowych wyjazdów na sparingi z najlepszymi europejskimi drużynami, takimi jak Bayern Monachium, Liverpool, czy Sporting Lizbona.

Na czym polega projekt?
  • Do Projektu wybranych zostaje 16 szkół podstawowych z całej Polski, z których wszyscy uczniowie klas czwartych zostaną objęci programem szkolenia techniki piłkarskiej i doskonalenia koordynacyjnych zdolności motorycznych. W kolejnych latach projekt może zostać rozszerzony o klasy piąte.
  • Nauczyciele WFu, zostają przeszkoleni, wyposażeni w stroje sportowe i otrzymują bardzo szczegółowy program treningowy obejmujący 1 godzinę WFu tygodniowo.
  • Dzieci w ramach Projektu przechodzą testy początkowe i testy końcowe, dzięki temu jest możliwe zbadanie progresu i wyselekcjonowanie najbardziej utalentowanego zawodnika lub zawodniczkę z każdej szkoły. 
  • Każdy uczeń/uczennica otrzymuje informację zwrotną o postępach i umiejętnościach wraz z dopasowanym do ucznia indywidualnym planem treningowym do samodzielnego treningu. 
  • Uczniowie, którzy wybrani zostają w każdej szkole (po 1 reprezentancie z każdej szkoły) na podstawie wyników testów, w nagrodę wyjeżdżają na obóz Polish Soccer Skills, gdzie poza profesjonalnym programem szkolenia piłkarskiego, otrzymają też szansę zawalczyć o powołanie do Reprezentacji PSS i darmowe wyjazdy na sparingi zagraniczne z mocnymi europejskimi drużynami.
  • Szkoły mają szansę uzyskać sprzęt sportowy, o który rywalizować będą - podczas Inauguracji Reprezentacji Polish Soccer Skills - uczniowie szkół uczestniczących w Projekcie.
  • Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla szkoły jak i uczniów, a wszelkie nagrody fundowane są przez organizatorów i partnerów, w ramach promocji zdrowego rozwoju dzieci.
KORZYŚCI

Korzyści dla uczniów

Uczniowie podnoszą swoje koordynacyjne zdolności motoryczne oraz  doskonalą technikę piłkarską. Każdy uczeń/uczennica otrzyma informację zwrotną o postępach i umiejętnościach wraz z indywidualnym planem treningowym do samodzielnego treningu. Dodatkowo wszyscy uczniowie mają szansę wygrania obozu Polish Soccer Skills, podczas którego będą mogli rywalizować o powołanie do Reprezentacji PSS i darmowe wyjazdy do najlepszych europejskich akademii.

Korzyści dla nauczycieli

Nauczyciele otrzymują stroje sportowe marki adidas z logo m.in. szkoły, szkolenie przygotowawcze, konspekty treningowe na lekcje WFu, możliwość zatrudnienia na obozach Polish Soccer Skills w wakacje i w ferie zimowe, szansę na powołanie do kadry szkoleniowej Reprezentacji PSS, która m.in. wyjeżdża z Reprezentacjami na sparingi do najlepszych europejskich akademii takich jak Bayern Monachium, Juventus, Liverpool, czy Sporting Lizbona.

Korzyści dla rodziców

Rodzice otrzymują obiektywny feedback o umiejętnościach sportowych swoich dzieci wraz z wynikami testów na tle specjalnego Potencjometru Polish Soccer Skills, w którym widać, gdzie znajduje się dziecko na tle swoich rówieśników z całej Polski (50.000 wyników testów), a także wskazówki do dalszego potencjalnego rozwoju dziecka. Projekt pozwala rodzicom na zauważenie ewentualnego talentu sportowego swojego dziecka.

Korzyści dla szkoły

Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymują wsparcie w unowocześnieniu i profesjonalizacji lekcji WFu. Poprzez udział w projekcie szkoły zapewniają szansę w rozwoju sportowym swoim uczniom i nauczycielom, a także realizują projekt społecznie odpowiedzialny, który mogą wykorzystywać wizerunkowo w swojej komunikacji. Szkoły dają szansę uczniom, na zauważenie i wykorzystanie ich talentu. Szkoły uzyskają szansę na otrzymanie sprzętu sportowego.

Korzyści dla klubu

Kluby piłkarskie mają korzyść z tego, że dzieci w szkole uczą się techniki piłkarskiej i koordynacyjnych zdolności motorycznych, dzięki czemu są lepiej przygotowane do treningu drużynowego realizowanego przez klub. Testy umiejętność i wyniki badań potencjału, dadzą feedback potrzebny klubowi. A jeżeli zawodnik wygra testy i dostanie szansę na pokazanie swoich umiejętności na kolejnych poziomach, będzie to uznanie dla dobrego procesu szkoleniowego w klubie.

Korzyści społeczne

Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportu wśród dzieci i młodzieży - jako sport powszechny jest w największym stopniu odpowiedzialna za ogólną kondycję. Projekt poprzez wprowadzenie do szkoły podstawowej systemowego szkolenia koordynacyjnych zdolności motorycznych w oparciu o piłkę nożną, ma szansę nie tylko podnieść sprawność fizyczną dzieci i młodzieży, ale także wpłynąć na kondycję zdrowotną dorosłego społeczeństwa w przyszłości.

AKTUALNOŚCI PROJEKTU:
  • Ponad 250 uczniów szkół uczestniczących w programie „Ze Szkoły do Reprezentacji” brało udział w organizowanej przez Fundację Polish Soccer Skills inauguracji sezonu na stadionie PGE Narodowy.

    Wielu uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym wygrało testy Polish Soccer Skills w swoich szkołach i wyjechało na darmowe obozy, potwierdziło swoje wysokie wyniki sportowe, dzięki czemu zasiliło szeregi Reprezentacji PSS, która tego samego dnia, na murawie stadionu PGE Narodowego również miała swoje święto.

    czytaj dalej
  • Nowy sezon projektu "Ze Szkoły do Reprezentacji" 2023-2024

    Fundacja Polish Soccer Skills kolejny rok realizuje projekt społeczny „Ze Szkoły do Reprezentacji” w ramach którego, nauczyciele WFu otrzymują szkolenie i konspekty treningowe na zajęcia, dzieci biorą udział w testach umiejętności i treningach Polish Soccer Skills, rodzice otrzymują opis umiejętności swoich dzieci i dostęp do potencjometru, a najlepsi zawodnicy mają szansę wygrać darmowy obóz Polish Soccer Skills, walczyć o powołanie do Reprezentacji PSS i spełniać marzenia ‼

    czytaj dalej
NAGRODA

NAGRODA - DARMOWY OBÓZ LETNI

Nagrodą w projekcie jest darmowy udział w obozie letnim Polish Soccer Skills dla 16 zawodników – po jednym z każdej szkoły biorącej udział w projekcie "Ze Szkoły do Reprezentacji". Zwycięzca będzie miał możliwość wyboru lokalizacji i terminu obozu, spośród wszystkich dostępnych w ofercie Polish Soccer Skills.

Podczas obozów Polish Soccer Skills realizowany jest program indywidualnego treningu techniki piłkarskiej (w grupie 1 trener-4 zawodników), motoryki i treningu mentalnego z psychologami sportu, a także zajęć integracyjnych Fair-Play. Za gry i obserwacje odpowiadają trenerzy zagraniczni z najlepszych europejskich akademii. Program dobierany jest indywidualnie do umiejętności piłkarzy. Selekcja najbardziej uzdolnionych zawodników odbywa się spośród wszystkich uczestników na podstawie testów umiejętności i Potencjometru – narzędzia stworzonego przez fundację do wyszukiwania talentów. Potencjometr daje obiektywny feedback ponieważ posiada już ponad 50.000 wyników testów zawodników ze wszystkich kategorii wiekowych. Uczestnicy obozów otrzymują książkę z opisem swojego profilu umiejętności, dwa komplety strojów adidas, bidon, worek na buty i dyplom. Zawodnicy mają zagwarantowane zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wodę na treningi, ubezpieczenie i opiekę.

SZANSA NA POWOŁANIE DO REPREZENTACJI POLISH SOCCER SKILLS

Zawodnicy i zawodniczki ze wszystkich kategorii wiekowych, którzy najlepiej wypadną w testach na obozach Polish Soccer Skills powoływani są do Reprezentacji Polish Soccer Skills w każdym roczniku od U9 do U19 i objęci są specjalnym programem treningu, zgrupowań i promocji, w ramach którego najlepsi z nich mają fundowane przez fundację wyjazdy na sparingi do najlepszych akademii w Europie. Do tej pory zawodnicy i zawodniczki grali z takimi klubami jak Bayern Monachium, Sporting Lizbona, Liverpool, Juventus, Atletico, Real Madryt, AC Milan, czy Manchester City. Wielu zawodników, którzy w przeszłości wyróżnili się w testach Polish Soccer Skills, dziś gra w profesjonalnej piłce – m.in. Karol Linetty i Kamil Jóźwiak – Reprezentacja Polski. W Reprezentacji U21 – na mecze eliminacyjne do Euro zostało powołanych aż 6 zawodników, którzy wyróżnili się w testach PSS. Zawodnicy i zawodniczki, których potencjał został zauważony w Polish Soccer Skills grają w każdej młodzieżowej Reprezentacji Polski od U15 do U21. Uczestnicy obozów Polish Soccer Skills grają w takich klubach jak: Torino FC, Derby County FC, SPAL, UD Logroñés, West Bromwich Albion, Ipswich Town, Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków i kilkudziesięciu innych klubach Ekstraklasy i innych lig europejskich.

SZANSA NA SPRZĘT SPORTOWY DLA SZKOŁY

Poza wszystkimi korzyściami dla szkół uczestniczących w Projekcie (realizacja systemowego programu szkolenia, doskonalenie warsztatu nauczycieli i wspieranie talentów sportowych uczniów), szkoły uzyskają także szansę pozyskania sprzętu sportowego. W czasie Inauguracji Reprezentacji Polish Soccer Skills, która odbędzie się w październiku 2022 roku na jednym z najważniejszych stadionów piłkarskich w Polsce (PGE Narodowy lub Stadion Śląski), uczniowie każdej szkoły rywalizować będą o pakiet sprzętu dla swojej szkoły.

SUKCES PILATOŻU

SUKCES PILOTAŻOWEGO PROJEKTU

Od września 2021 w pilotażowym projekcie wzięła udział Szkoła Podstawowa nr 3 z Kłodzka. W szkole są 4 klasy czwarte, które zostały objęte programem. Czterech nauczycieli WFu zostało przeszkolonych i poinstruowanych w jaki sposób mają realizować program. Fundacja Polish Soccer Skills przygotowała szczegółowe i łatwe w realizacji konspekty treningowe, wyposażyła nauczycieli w dresy, w szkole zawisły banery promujące akcję, a dzieci przeszły testy początkowe określające poziom umiejętności i są w trakcie procesu treningowego, przed testami końcowymi i przed wyłonieniem zwycięzcy. 

REGULAMIN
Regulamin programu "Ze Szkoły do Reprezentacji"

 

Regulamin programu "Ze Szkoły do Reprezentacji"

 

  1. Organizatorem projektu „Ze szkoły do Reprezentacji” jest Fundacja Polish Soccer Skills z siedzibą w Warszawie przy al. Księcia J. Poniatowskiego, 03-901 Warszawa (Stadion PGE Narodowy), wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS 0000428298, NIP: 7010350314, REGON: 146236821-0025, zwanym dalej „Fundacja” lub „Organizator”.
  2. Ideą projektu społecznego Ze szkoły do Reprezentacji jest popularyzacja piłki nożnej wśród uczniów szkół podstawowych w szczególności klas czwartych oraz organizowanie bezpłatnych szkoleń, a także wyszukiwanie i nagradzanie uczniów z umiejętnościami piłkarskimi
  3. Celem projektu jest wyszukiwanie uczniów szkół podstawowych z umiejętnościami piłkarskimi i motywowanie ich do dalszej pracy oraz rozwijania swoich umiejętności poprzez nagrody w postaci powołania na zgrupowanie w formie obozu treningowego Polish Soccer Skills, który otwiera im drzwi do kolejnych etapów, czyli do Reprezentacji Polish Soccer Skills i do wygrania darmowych wyjazdów na sparingi z najlepszymi europejskimi drużynami.
  4. Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt jest finansowany jest ze środków własnych Fundacji oraz partnerów projektu.
  5. Nabór otwarty do projektu jest tylko w pierwszym roku realizacji projektu. W kolejnych latach Organizator może zdecydować o kontynuacji projektu i o ewentualnym nowym naborze szkół.
  6. Zgłoszenie do projektu może być dokonane przez dyrektora szkoły lub przez upoważnioną przez niego osobę.
  7. Zgłoszenie do projektu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
  8. Zgłoszenie do projektu w pierwszym roku realizacji projektu odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.soccerskills.pl i musi zawierać następujące informacje: nazwa szkoły, adres, województwo, , Imię i nazwisko dyrektora, imię i nazwisko osoby oddelegowanej do kontaktu, e-mail do osoby kontaktowej, telefon do osoby kontaktowej. 
  9. Zgłaszający oświadcza, że dane wysłane w zgłoszeniu są zgodne z prawdą.
  10. Po zakończeniu etapu nadsyłania zgłoszeń (aktualny harmonogram dostępny na www.soccerskills.pl) zostanie wybrana jedna szkoła z każdego województwa.
  11. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń w pierwszym roku realizacji projektu, Fundacja Polish Soccer Skills (organizator)  opublikuje na swojej stronie www oraz na swoich social mediach (FB i Insta) szkoły zgłoszone do Projektu. Dla województw w których zgłosiło się więcej niż jedna szkoła, otwarte zostanie specjalne głosowanie. W głosowaniu wezmą udział maksymalnie 3 szkoły z województwa – o udziale w głosowaniu decyduje losowanie. Głosowanie odbędzie się na stronie FB organizatora i zdecyduje o wyborze szkoły na podstawie internetowej aktywności uczniów i sympatyków. Dla województw w których nie zgłosiła się żadna szkoła, termin na zgłoszenia zostanie wydłużony do czasu zakończenia głosowania – w tym przypadku zdecyduje kolejność zgłoszeń. Po zakończeniu głosowania roku organizator opublikuje na swojej stronie www oraz na swoich social mediach (FB i Insta) wyłonioną listę szkół zgłoszonych do Projektu.
  12. Szkoły wybrane do projektu zostaną powiadomione o dołączeniu do projektu poprzez wysłanie maila potwierdzającego.
  13. O ostatecznej liczbie szkół biorących udział w projekcie decyduje Organizator.
  14. W kolejnych latach realizacji projektu Organizator decyduje o kontynuacji projektu w danej szkole i o ewentualnym rozszerzeniu go na inne klasy. Organizator ma prawo zaprosić nowe szkoły do udziału w projekcie. Szkoły mogą, ale nie muszą przyjąć zaproszenia do kontynuowania/realizacji projektu.
  15. Zwrotnie szkoła, która zdecyduje się na udział w projekcie podpisuje umowę/aneks i wypełnia formularze zgłaszające poszczególnych uczestników projektu – uczniów klas czwartych (i innych klas, jeżeli zostaną zaproszone przez Organizatora) wraz z danymi kontaktowymi do rodziców oraz nauczycieli WF tych klas wraz z danymi kontaktowymi i rozmiarami strojów adidas dla nauczycieli. Szkoła jest zobowiązania do uzyskania zgody rodziców na udział dzieci w projekcie.
  16. Po zgłoszeniu uczestników Fundacja wysyła zaproszenie do nauczycieli na szkolenie online lub do zapoznania się z nagranym materiałem szkoleniowym. Szkolenie dla nauczycieli jest obowiązkowe.
  17. Po zgłoszeniu uczestników Fundacja wysyła informację do rodziców o zakwalifikowaniu dziecka do projektu. 
  18. Fundacja wysyła przesyłką kurierską do szkoły biorącej udział w projekcie dresy dla nauczycieli klas biorących udział w projekcie, banery do powieszenia w salach sportowych i na boiskach oraz plakaty informacyjne.
  19. Nauczyciele otrzymują stroje jednorazowo. Przy kontynuacji projektu nowe stroje dla nauczycieli nie są gwarantowane przez Organizatora.
  20. Fundacja wysyła drogą mailową szczegółowe konspekty treningowe wraz z testami początkowymi i instrukcją do wysłania wyników.
  21. Nauczyciele mają do dyspozycji poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy koordynatora szkolenia Polish Soccer Skills do wsparcia merytorycznego.
  22. Nauczyciele mają obowiązek prowadzenia zajęć w dostarczonych przez Fundację strojach.
  23. Szkoła ma obowiązek wywieszenia banerów i plakatów według instrukcji wysłanej przez fundację.
  24. Szkoła ma obowiązek wysłania do Organizatora zdjęć/filmów z realizacji projektu w celu zamieszczenia na social mediach Organizatora.
  25. Nauczyciel ma obowiązek przeprowadzenia testów początkowych wśród uczestników projektu, wysyłki wyników testów do fundacji, prowadzenia zajęć zgodnie z dostarczonym przez fundację programem, przeprowadzenia wśród uczestników projektu testów końcowych i wysyłki wyników do fundacji.
  26. Fundacja zobowiązuje się zliczyć wyniki testów początkowych i końcowych i za pomocą algorytmu Potencjometru wyselekcjonować jednego zawodnika z każdej szkoły, który zostanie zwycięzcą.
  27. Fundacja zobowiązuje się wysłać wyniki testów do rodziców wraz z dostępem do potencjometru, w którym widać, gdzie znajduje się dziecko względem swoich rówieśników, wraz z progresem początek i koniec programu i wskazówkami do treningu. Potencjometr to narzędzie będące własnością Fundacji, które na bazie algorytmów zlicza wyniki testów i selekcjonuje zawodników o największym potencjale.
  28. Fundacja funduje 16 uczniom – po jednym z każdej szkoły biorącej udział w projekcie, zwycięzcom testów bezpłatny udział w obozie letnim Polish Soccer Skills. Świadczenie zawiera: 
  1. zakwaterowanie w pokojach z łazienkami
  2. całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, posiłek regeneracyjny, napoje na treningi)
  3. dwa nowe komplety meczowe marki adidas na własność - koszulki, spodenki, getry 
  4. czapka, worek na buty i bidon z logiem Polish Soccer Skills
  5. zajęcia z trenerem zagranicznym
  6. trener piłkarski (grupa maksymalnie 4 osobowa)
  7. trening motoryczny/fizjo
  8. zajęcia z psychologiem sportowym
  9. zajęcia integracyjne "Fair Play!"
  10. zajęcia teoretyczne (taktyka, dieta, regeneracja)
  11. profesjonalna kadra wychowawców
  12. sprzęt treningowy firmy Adidas do użytku podczas obozu - kurtka przeciwdeszczowa, koszulka polo
  13. pranie sprzętu sportowego
  14. basen lub plaża
  15. opieka medyczna
  16. ubezpieczenie NNW
  17. dyplom ukończenia obozu
  18. książka z opisem indywidualnego profilu zawodnika od trenerów prowadzących i psychologów – (dostęp on-line)
  19. fotoreportaż zdjęciowy (dostęp on-line)
  20. udział w testach umiejętności, które klasyfikują do powołania do Reprezentacji PSS i do darmowych wyjazdów zagranicznych
  21. Świadczenie nie obejmuje dojazdu na miejsce obozu.
  1. Zgłoszenia na wybrany obóz dla Ucznia – zwycięzcy dokonuje rodzic poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie soccerskills.pl
  2. Uczeń – zwycięzca biorący udział w obozie letnim Polish Soccer Skills bierze udział w kolejnych testach umiejętności podczas obozu. Testy wykonywane są na fotokomórkach. Wyniki testów wpadają do bazy wszystkich uczestników obozów letnich Polish Soccer Skills.
  3. Jeżeli Uczeń – zwycięzca wygra testy z innymi uczestnikami obozów, zostanie powołany do Reprezentacji Polish Soccer Skills i zostanie objęty specjalnym programem opieki i promocji w ramach którego weźmie udział w Inauguracji Sezonu Reprezentacji PSS, w zgrupowaniu krajowym w Cetniewie i w wyjeździe zagranicznym na sparingi do jednego z najlepszych europejskich klubów.
  4. Nauczyciel biorący udział w projekcie ma możliwość zgłoszenia swojej osoby do pracy na obozy Polish Soccer Skills w charakterze trenera, wychowawcy lub kierownika obozu. 
  5. Nauczyciel ma szansę wykazania się podczas obozów Polish Soccer Skills i ubiegania się o powołanie do kadry szkoleniowej Reprezentacji Polish Soccer Skills, w ramach której zapewnione są m.in. wyjazdy na sparingi do najlepszych europejskich akademii.
  6. Szkoła biorąca udział w projekcie ma prawo do udziału w eventcie Inauguracja Sezonu Reprezentacji, podczas którego szkoły będą mogły rywalizować o sprzęt piłkarski ufundowany przez Organizatora. Dojazd na miejsce eventu jest po stronie szkoły. 
  7. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Polish Soccer Skills z siedzibą w Warszawie, przy Alei Księcia J. Poniatowskiego 1 lok. 01.061, 03-917 Warszawa (Stadion PGE Narodowy) zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS 0000428298, NIP: 7010350314, REGON: 146236821-0025
  8. Osobom, których dane są przetwarzane przysługuje prawo wglądu do treści podanych przez nich danych osobowych oraz ich poprawiania, aktualizacji, uzupełniania lub usuwania. W tym celu można się kontaktować pisząc na adres e-mail info@soccerskills.pl lub Fundacja Polish Soccer Skills , al. Księcia J. Poniatowskiego 1 lok. 01.061, 03-917 Warszawa.
  9. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie 20 grudnia 2021 roku.
  10. Fundacja może okresowo wprowadzać zmiany do niniejszego Regulaminu. Po wprowadzeniu takich zmian, Fundacja udostępni nową wersje Regulaminu pod adresem: www.soccerskills.pl.
  11. W wypadku, gdyby którekolwiek z postanowień niniejszego Regulaminu okazało się nieważne, postanowienie takie zostanie zmienione lub usunięte i pozostanie bez wpływu na pozostałe postanowienia Regulaminu. 
  12. Wszelkie zmiany Regulaminu wchodzą w życie z dniem ich zatwierdzenia.