Moduł zarządzania

Moduł zarządzania to funkcjonalności pozwalające trenerom i koordynatorom na kompleksowe zarządzanie  szkoleniem i organizacją drużyny. Znajduje się tu czytelny harmonogram treningów, meczów oraz innych wydarzeń w akademii. Jest to także miejsce, w którym skontaktujesz się z innymi trenerami, zawodnikami lub rodzicami. W intuicyjny sposób powiadomisz o zmianie godziny treningu, zbiórce na mecz, czy przekażesz inne organizacyjne komunikaty.

Moduł treningowy

W module treningowym znajduje się kompletna roczna i miesięczna planikacja wraz z gotowymi sesjami treningowymi oraz bogata baza ćwiczeń. Software daje możliwość kreowania własnych sesji treningowych, ćwiczeń, a także zadawania dodatkowych zadań dla zawodników do realizacji w domu. Każde ćwiczenie zawiera przejrzystą grafikę, szczegółowy opis oraz progresję. Ponieważ wszystkie sesje treningowe dopasowane są do celów planifikacji, są ze sobą spójne i tworzą solidne fundamenty do długofalowego rozwoju każdego zawodnika!

Moduł analityczny

Soccer Skills PRO Team posiada własny moduł analityczny wraz ze specjalnym Potencjometrem Soccer Skills PRO. Dzięki niemu trenerzy mogą obiektywnie ocenić, na jakim etapie rozwoju jest zawodnik i jak prezentują się jego umiejętności względem najlepszych zawodników. W tym module użytkownik doda również mecze swojej drużyny, utworzy ich historię (przebieg) oraz wybierze skład. Moduł analityczny umożliwia przeprowadzenia analizy w oparciu o oceny z obszaru: techniki, taktyki, motoryki i sfery mentalnej. Można dokonać analizy indywidualnej, synergicznej, formacyjnej i drużynowej!

Moduł wsparcia

Soccer Skills PRO Team zawiera rozwiązania, których zadaniem jest pomoc w korzystaniu z jego funkcjonalności.  W tym module znajdują się filmy instruktażowe, FAQ oraz helpdesk. Znajdują się tutaj także tematycznie podzielone artykuły i wykłady z fizjoterapii, dietetyki oraz psychologii. Moduł wsparcia zawiera także zalecenia dla zawodników dotyczące żywienia, nawadniania i regeneracji.

Funkcjonalności

Kalendarz to jedno z głównych narzędzi do zarządzania. Na platformie wyświetla się w formie miesięcznej, tygodniowego harmonogramu oraz harmonogramu dziennego z dokładnym podziałem na godziny. Automatycznie wyświetlają się w nim dodane przez trenera treningi oraz mecze. Ważną informacją dla koordynatora jest to, że dodatkowo ma on widok na grupę, której dotyczy trening lub mecz. Poza tym każdy użytkownik może dodawać własne, prywatne wydarzenia, które są widoczne wyłącznie dla niego.

Głównym celem komunikatora jest swobodna wymiana informacji między koordynatorem, trenerem, a zawodnikiem.

Każdy z użytkowników może wysyłać, ale także odbierać dowolne wiadomości. W komunikatorze można edytować formę tekstu, a także dodawać zdjęcia.

Ponadto w komunikatorze pojawiają się informacje o zmianach w treningu, meczach, a dla zawodników o nowych zadaniach domowych.

Funkcjonalność pozwala koordynatorowi oraz trenerowi dodawać profile nowych zawodników, a także edytować profile zawodników istniejących w bazie. Tutaj znajdują się wszystkie informacje o zawodniku takie jak: podstawowe dane osobiste, wyniki testów Soccer Skills PRO, statystyki meczowe, historia klubów, własne notatki, a także analiza indywidualna, synergiczna, formacyjna oraz drużynowa.

Do każdego zawodnika można również dodać  jego opiekuna prawnego.

Miejsce, w którym dodaje i edytuje się grupy treningowe utworzone z zawodników znajdujących się w bazie. Poza dodawaniem grup jest to miejsce, w którym do każdej utworzonej grupy można dodać asystenta pierwszego trenera.

W edycji grupy użytkownik znajdzie: indywidualne informacje o zawodniku, rozegrane mecze. Kolejną bardzo ważną funkcjonalnością jest sprawdzanie obecności.

Funkcjonalność "Trenerzy" przeznaczona jest wyłącznie dla użytkownika z uprawnieniami koordynatora. W tym miejscu tworzone są  - w bardzo łatwy i szybki sposób - profile nowych trenerów oraz edytowane profile trenerów istniejących w bazie.

Z tego poziomu można nadać uprawnienia nowym trenerom oraz usunąć trenerów, którzy przestali z nami współpracować.

Jest to jedno z głównych narzędzi w systemie Soccer Skills PRO. Znajduje się tutaj bardzo duża baza gotowych ćwiczeń, które trener może wyszukać poprzez filtrowanie jego grupy treningowej oraz wybraniu obszaru, którego ma dotyczyć ćwiczenie.

Poza gotowymi ćwiczeniami użytkownik może tworzyć własne: w formie opisowej lub graficznej. Istnieje również możliwość stworzenia własnej bazy ćwiczeń, a także dodawania wybranych, jako ulubione.

Jest to największa siła i zaleta systemu Soccer Skills PRO. Znajdują się tutaj przede wszystkim gotowe sesje treningowe, ale użytkownik ma także możliwość tworzenia własnych sesji.. Trener ma określone sesje wyłącznie dla własnych grup, koordynator zaś ma dostęp do wszystkich kategorii wiekowych.

Każda sesja stworzona jest w oparciu o cel miesięczny i dzienny systemu Soccer Skills PRO. Jest to także miejsce, w którym użytkownik może zobaczyć w/w cele na każdy miesiąc. Każda sesja treningowa złożona jest z obszaru: motoryki, techniki, taktyki oraz treningu mentalnego.

Funkcjonalność ta została stworzona z myślą o trenerze i zawodniku. Trener, jako użytkownik może wysyłać zadania domowe do własnego zawodnika.

Zadanie może być wykonane przez zawodnika w formie opisowej oraz graficznej. Do każdego zadania trener przypisuje termin realizacji. Zawodnik może odpowiadać na powierzone mu zadania.

Planifikacja wynika z systemu Soccer Skills PRO. Jest to szybkie przejście do widoku celi miesięcznych z obszarów: motoryki, techniki, taktyki oraz treningu mentalnego dla wszystkich miesięcy.

Planifikacja określa cele ogólne i szczegółowe ze wszystkich zakresów dla wszystkich kategorii wiekowych.

Potencjometr to efekt prac, w których kierowaliśmy się doświadczeniami trenerów z Hiszpanii, Holandii czy Niemiec. Wszyscy zawodnicy przechodzą testy techniczne oraz testy ze sprawności ogólnej. Na podstawie ich wyników określamy w specjalnej skali potencjał piłkarski. Testy powtarzane każdego roku pokazują progres w wynikach i tym samym rozwój talentu. Potencjometr jest głównym narzędziem w systemie Soccer Skills PRO, na którym oparte zostały wszystkie analizy. W tym miejscu użytkownikowi wyświetli się lista zawodników z wszystkimi  wynikami

Funkcjonalność ta pozwala na dodawanie meczów do grupy treningowej. Żeby utworzyć mecz należy wybrać przeciwnika, datę, miejsce rozegrania meczu, czas oraz ustawienie Soccer Skills PRO. Do każdego ustawienia dołączona jest grafika, na którą należy przenieść nazwiska zawodników. Poza wybieraniem składu, użytkownik dodaje graczy rezerwowych. Kolejną funkcjonalnością jest tworzenie historii meczu przez dodanie wydarzeń takich jak np. zdobyta bramka czy zółta kartka, które wyświetlają się na osi meczu.

W analizie indywidualnej trenerzy na podstawie turnieju, meczu towarzyskiego lub meczu ligowego oceniają własnego zawodnika. Mogą oni wyróżnić w formie opisowej kluczowe zagrania w meczu, zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Trenerzy wybierają oceny dla zawodnika z 4 obszarów: taktyki, techniki, motoryki oraz psychologii. Wszystkie oceny zapisują się w profilu zawodnika.

W analizie drużynowej trenerzy na podstawie turnieju, meczu towarzyskiego lub meczu ligowego oceniają własne drużyny. Można tutaj wpisać krótkie informacje odnośnie meczu, ale przede wszystkim ocenić drużynę pod kątem 4 obszarów: taktyki, techniki, motoryki oraz psychologii.

Bardzo ciekawą możliwością jest analizowanie drużyny także pod kątem analizy synergicznej czy formacyjnej!

W grze w piłkę nożna wyróżniamy 4 fazy gry, takie jak organizowanie gry w atakowaniu, bronienie, przejście z atakowania do bronienia oraz przejście z bronienia do atakowania. Fazy te zostały uwzględnione w filozofii Soccer Skills PRO.

Każdy z użytkowników może w dowolnej chwili przejść do filozofii i zapoznać się ze strukturami pracy w Soccer Skills PRO.

Funkcjonalność skierowana głównie do zawodników. Każdy zawodnik znajdzie tutaj opis pozycji na jakiej występuje. Opis stworzony jest pod kątem taktycznym, a także cech i umiejętności jakimi powienien charakteryzować się zawodnik na danej pozycji.

Do każdego opisu dołączona jest grafika.

Adresatami tej pozycji są głównie zawodnicy. Użytkownicy po przejściu do porad znajdą tematycznie podzielone artykuły, będące wsparciem jego rozwoju piłkarskiego.

Artykuły dotyczą fizjoterapii, dietetyki, treningu mentalnego, a także treningu bramkarskiego. Jest to bardzo duża i przydatna baza wiedzy dla każdego zawodnika!

W zakładce Frequently Asked Questions znajdują się wymogi odnośnie korzystania z systemu.

Poza tym na bieżąco pojawiają się tutaj najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi na nie. 

Jeśli użytkownik nie znajdzie pytania wraz z odpowiedzią w zakładce FAQ, może skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się w Pomocy.

Znajdują się tutaj także dane kontaktowe do Soccer Skills Sp z.o.o, a także Fundacji Polish Soccer SKills.